Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /var/www/podyplomowe.uns.lodz.pl/public_html/includes/menu.inc).


Metodyka nauczania języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

0
Brak głosów

3 600,00 zł

Studia podyplomowe Metodyka nauczania języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej mają charakter kwalifikacyjny i przygotowują nauczyciela nauczania początkowego do nauczania języka angielskiego w przedszkolach i na poziomie edukacji wczesnoszkolnej.

Zasadniczym celem studiów jest przygotowanie pedagogiczno-metodyczne do nauczania języka obcego, poszerzenie wiedzy, umiejętności i kompetencji z zakresu psychologii, pedagogiki, dydaktyki ogólnej a także metodyki szczegółowej, w celu wyposażenie absolwenta w umiejętności diagnozowania potrzeb, analizy sytuacji oraz projektowania efektywnego i optymalnego do możliwości psychofizycznych wychowanków, procesu kształcenia w obszarze edukacji językowej.  Zakres tematyczny studiów obejmuje zagadnienia teorii ucznia się i nauczania języków obcych, kwestie różnic indywidualnych w obszarze edukacji językowej a także wczesnego wspomagania rozwoju kompetencji językowych. Proces kształcenia obejmuje podstawy dydaktyki nauczania jak również metodykę wczesnego nauczania języka obcego,  porusza kwestie diagnozy kompetencji językowych i osiągnięć ucznia, dobór i ocenę materiału nauczania jak również przygotowuje do planowania, wdrażania i ewaluacji działań w obszarze edukacji językowej.

  • Teorie uczenia się i nauczania języków obcych
  • Metodyka edukacji językowej
  • Wczesne wspomaganie rozwoju językowego dzieci
  • Podstawy dydaktyki języka obcego
  • Diagnoza kompetencji językowych i ocena osiągnięć ucznia
  • Praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych
  • Gry i zabawy w edukacji lingwistycznej

Studia adresowane są przede wszystkim do osób posiadających niezbędne kwalifikacje do pracy jako nauczyciel wychowania przedszkolnego lub edukacji wczesnoszkolnej,  planujących zdobycie pełnych uprawnień do prowadzenia zajęć z języka angielskiego w przedszkolu lub na poziomie edukacji wczesnoszkolnej.

Słuchacz uzyskuje uprawnienia do  nauczania języka angielskiego (w połączeniu z poświadczeniem kwalifikacji językowych przewidzianych przepisami - Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. 2017, poz. 1575) .

Studia podyplomowe z zakresu metodyki stanowią niezbędne uzupełnienie do uprzednio zdobytego  certyfikatu  językowego na poziomie B2.

W trakcie trwania studiów osoby nielegitymujące się żadnym z wymienionych w rozporządzeniu certyfikatów będą mogły dołączyć do intensywnych kursów językowych na każdym poziomie zaawansowania przygotowujących bezpośrednio do egzaminu Pearson Test of English General (www.pearson.pl/pte-general). Certyfikat PTE General Level 3 daje niezbędne kwalifikacje do nauczenia języka angielskiego w przedszkolach i na pozimie edukacji wczesnoszkolnej.  Zarówno kursy jak i sam egzamin organizowane są przez Centrum Szkoleniowe Concepti, będące również Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym Pearson  www.concepti.pl

Dowiedz się więcej na temat PEŁNYCH KWALIFIKACJI DO NAUCZANIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ I WCZESNOSZKOLNEJ

Czas trwania:   

3 semestry (350 godzin zajęć i 60 godzin praktyk)

Tryb studiów:

tradycyjny lub hybrydowy

Informacji udziela i zapisy przyjmuje:

Koszt studiów

Uczelnia:

Biuro rekrutacyjne UNS
tel. 42 232 74 99
e-mail: podyplomowe@uns.lodz.pl


Zapisz się

Partner:

Instytut Doskonalenia Kadr Pedagogicznych "Edukacja"
ul. Białobrzeska 13 m. 7, 02-370 Warszawa
Biuro: ul. Urbanistów 3, Warszawa - Ochota
(w budynku Zespołu Szkół Nr 26)
Tel. +48 601 151 389,   +48 506 942 234
e-mail: edukacja@idkp.edu.pl  e.krzywanska@idkp.edu.pl
www.idkp.edu.pl


Skontaktuj się